Polimeks, ortak geçmişleri çocukluk yıllarına uzanan üç yakın dostun mimari ve mühendislik tecrübelerini tasarım, uygulama ve kurumsal yönetimde bir araya getirmesiyle kuruldu. Uzman ekipler ve ileri teknoloji ile desteklenen bu girişimci ortaklık ruhu, gücünü mimarlık ve mühendislik disiplinlerini aynı çatı altında birleştirmesinden alıyor.


Adı yurtdışı ve yurtiçinde gerçekleştirdiği etkileyici projelerle birlikte anılan Polimeks, sanatsal çizgileriyle öne çıkan anıtsal kamu yapılarından ticari komplekslere, hastane ve arıtma tesisi gibi teknik işlevi yoğun projelerden konut sitelerine kadar uzanan geniş bir portföyün sahibi.


Mimari tasarımda, formun bağlam ile ilişkisini kavrayan bütünsel bir yaklaşım; inşaat uygulamalarında detaylara gösterilen özen, yüksek kalite standartlarındaki tutarlılık ve teslim hızı; yönetimde ise dostane ve güvene dayalı bir çalışma ortamıyla sağlanan müşteri memnuniyeti Polimeks’in kurumsal kültürüne damgasını vuran başlıca özellikler. Aynı ayrıt edici özelliklerin izlerini Polimeks’in bugüne kadar tamamladığı tüm yapıların her noktasında da görmek mümkün.

EROL TABANCA

CEM SİYAHİ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
EROL TABANCA

EROL TABANCA

Yönetim Kurulu Başkanı
EROL TABANCA

ABDULLAH GÖZENER

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Önce müşteri

Daima ve öncelikle müşterimizin talep ve ihtiyaçlarına, onun zihnindeki ve hedefindeki “büyük resme” odaklanarak hizmet veririz. Algılarımız her zaman açıktır. Polimeks’i Polimeks yapan hem o büyük resmi hem de resmin içindeki her bir ayrıntıyı aynı perspektifte ve eşzamanlı görme tutkusudur. İnşaat ve mimari, ileri teknolojinin en yoğun kullanıldığı alanların başında geliyor. Sadece malzemelerin seçiminde ve uygulamasında değil, iş süreçlerinde elde ettiğimiz verimlilik de kullandığımız teknolojinin bir sonucu.


Katma değer

Daha fazla değer yaratmayı amaçlarız. Etkin iş, planlama, lojistik, kalite standardı ve karar alma süreçlerimiz, yaratıcı çözümler, düşük inşaat maliyetleri ve üstün nitelikli yapılar olarak müşterilerimize doğrudan yansır. İlk günden bu yana, daha şeffaf, yalın, bilinçli, işbirliğine dayalı, ve nitelikli bir iş platformu oluşturmak için çalışıyoruz çünkü başarıya giden yolun inşaatının hiç bitmeyeceğini biliyoruz.


Takım çalışması

Bilgi birikimimiz ve deneyimimizi paylaşırız ve müşterimizle aynı takımın üyesi kimliğimizle kol kola çalışırız. Değişim hızlanacak, teknoloji bugün hayal edemediğimiz olanaklar sunacak. Fakat bakış açımızı, yeni teknikler veya kullandığımız malzemeler değil daima güvene dayalı ilişkilerimiz belirlemeye devam edecek. Tuğlalarını teker teker ördüğümüz kalıcı ilişkiler, işimizin can damarı olmayı sürdürecek.


Mükemmellik

Proje teslimindeki hızımıza ve mühendislik becerilerimize güveniriz, çünkü işimizi doğru yapar ve verdiğimiz sözleri tutarız.
MoMA’nın işbirliğiyle gerçekleşen YAP İstanbul Modern
İstanbul Modern’in, The Museum of Modern Art (MoMA) ve MoMA PS1 işbirliğiyle, Polimeks ve VitrA eş sponsorluğunda gerçekleştirdiği YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı’nın ilk geçici yapısını gerçekleştirecek proje belirlendi. SO? Mimarlık ve Fikriyat tarafından tasarlanan “Göğe Bakma Durağı” başlıklı proje, haziran ayı başında İstanbul Modern’in bahçesinde uygulanacak ve 2013 yazı boyunca her yaştan müze ziyaretçisi tarafından, müzenin özellikle gençlere yönelik düzenleyeceği etkinlikler için kullanılacak. Kazanan tasarımın yanı sıra uluslararası YAP: Yeni Mimarlık Programı’na katılan tüm finalistlerin geliştirdiği öneriler ortak bir sergiyle İstanbul Modern, MoMA PS1, MAXXI ve CONSTRUCTO’da izleyiciyle buluşacak.
Polimeks 40. İstanbul Müzik Festivali Sponsoru
İstanbul ve dünya müzik sektörünün nabzını tutan, her yıl dünyaca ünlü sanatçıları İstanbullu müzikseverlerle buluşturan 40. İstanbul Müzik Festivali, bu yıl Polimeks’in sponsorluğunda düzenlenen Ana Moura konserine ev sahipliği yapıyor. Portekizli dünyaca ünlü fado sanatçısı Ana Moura’nun “Kalbin Haritası” isimli konseri, 26 Haziran’da Arkeoloji Müzesi’nde düzenlendi. Portekiz’in hüzün, özlem, hasret, aşk ve derin bir tutku içeren fado’ları, Ana Moura’nın, kalbin derinliklerine işleyen sesi ve tutkulu yorumuyla, bu konserde müzikseverlerle buluşuyor. 2007’de Amalia Rodrigues Vakfı’nca verilen fado’nun en büyük yıldızı ödülünü kucaklayan, pek çok eleştirmenin sesini, tutkusunu ve bu geleneksel müziğe “kalben” bağlılığını müthiş övgülerle taçlandırdığı Ana Moura, 2003’teki ilk albümü “Guarda-me a vida na mão” ile Fransa’dan Çin’e, büyük bir hayran kitlesi kazandı. Ertesi yıl Carnegie Hall’a davet edilen ilk Portekizli sanatçı unvanını alan ve sonrasında Cannes Film Festivali’nde de dinleyenleri soluksuz bırakan bir konser veren sanatçı, gerçekleştirdiği her çalışmayla dikkatleri üzerine çekiyor. Polimeks’in sanat ve kültür dünyasına olan katkıları sponsorluklar ve diğer çalışmalarla devam edecek.
Polimeks’ten Bienale Destek
Polimeks Holding’in özel proje sponsoru olarak destek verdiği 12. İstanbul Bienali açılır açılmaz ziyaretçi akınına uğradı. Uluslararası basının övgüyle bahsettiği bienali, 100 binin üzerinde sanatsever gezdi.
Doğal Hayata Saygı
Polimeks İnşaat sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle doğaya karşı duyarlılığını gösteriyor. Türkiye’nin doğal mirasının ve biyolojik canlılığının korunması amacıyla yürütülen projelerde rol alıyor. Son olarak Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın ‘Türkiye’nin Canı Kampanyası’na destek veren Polimeks, WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar tarafından teşekkür belgesiyle onurlandırıldı.
Korhan Baran Başarılarıyla Göz Dolduruyor
Polimeks’in sponsor olduğu milli sörfçü Korhan Baran başarılarıyla öne çıkmayı sürdürüyor. Türkiye Windsurf Ligi’nin Datça, Gökçeada, Alaçatı etapları sonucunda Dünya Windsurf Ligi’nin Alaçatı etabında Türkiye’yi temsil edecek Baran adını duyurmaya devam ediyor.
Somalili Çocukları Unutmadık
Polimeks İnşaat son 60 yılın en kurak dönemini yaşayan Somali’de açlık ve buna bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklar nedeniyle ölüm tehlikesiyle burun buruna gelen insanlara duyarlılığını gösterdi. Unicef Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Talat Halman, Somalili Çocuklara yardım kampanyasında tüm Polimekslilerin desteğiyle 178.300 kişi için günlük yiyecek bedeli sağlandığını belirtti. Diğer bir deyişle Polimeks 5.943 kişinin 30 günlük kumanya bedeli kadar destek sağlayarak, Somali’ye yardım elini uzattı.
Polimeks'ten Eğitime Destek
Polimeks Siirt Veysel Karani Çok Programlı Lisesi’ne yaptığı yardımla Siirt Valisi’nden teşekkür belgesi aldı. Polimeks İnşaat 2003 yılında 240 öğrenciyle eğitime başlayan okulda öğrencilerin daha iyi şartlar altında eğitim görmeleri için 2010-2011 eğitim yılında gerekli her konuda destek sağlamak için kolları sıvadı. Okulda yapılandırma, onarım ve yurt koşullarını iyileştirme çalışmaları yapıldı. Siirt valisi Polimeks’e teşekkürlerini iletirken yurtlarda ve dersliklerde ihtiyaç duyulan her türlü malzemenin temin edildiğini, bina dış ve iç cephelerinde onarımlar yapıldığını belirtti. Veysel Karani Çok Programlı Lisesi’nde 10 derslik, 17 şube, bir müdür odası, bir araç-gereç odası, bir öğretmenler odası, 100 kişilik kız öğrenci pansiyonu, iki atölye ve bir bilgisayar odası bulunuyor.
Kalite Politikası ve Hedefleri SEÇ Politikası S&Q Certification
TS/EN ISO 9001:2008 TS/EN ISO 14001:2004 BS OHSAS 18001:2007
Firma Detayları
Unvan: POLİMEKS İNŞAAT TAAHHÜT VE SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Mersis No: 0732005164100010
Türü ANONİM ŞİRKET
Sicil No: 327191-0
Sicil Müdürlüğü: İSTANBUL TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ
Firma Durumu: AKTİF
Sermaye Bilgisi: Sermaye : 20.000.000 TL / Ödenmiş Sermaye : 20.000.000 TL