English Rusça
Yelken Yat Kulübü Awaza PWA Windsurf Cup 2014'e ev sahipliği yaptı
Yelken Yat Kulübü Awaza PWA Windsurf Cup 2014'e ev sahipliği yaptı Yelken Yat Kulübü Awaza PWA Windsurf Cup 2014'e ev sahipliği yaptı Yelken Yat Kulübü Awaza PWA Windsurf Cup 2014'e ev sahipliği yaptı Yelken Yat Kulübü Awaza PWA Windsurf Cup 2014'e ev sahipliği yaptı Yelken Yat Kulübü Awaza PWA Windsurf Cup 2014'e ev sahipliği yaptı

 

Türkmenistan Awaza Bölgesi’nin ilk marinası olan Yelken Yat Kulübü, 1 - 6 Temmuz tarihleri arasında Polimeks sponsorluğunda gerçekleştirilen Awaza PWA Windsurf Cup Türkmenistan 2014 etkinliğine ev sahipliği yaptı.

 

Awaza PWA Windsurf Cup 2014 sonuçlandı

Dünyanın en önemli windsurf organizasyonlarından olan Awaza PWA Windsurf Cup Türkmenistan 2014 yarışları tamamlandı. Polimeks sponsorluğunda bölgenin ilk marinası yelken yat Kulübü’nde gerçekleştirilen yarışlarda 6 gün boyunca büyük mücadeleler yaşandı. Kadınlar kategorisinde Delphine Cousin PWA Dünya Şampiyona’sındaki ilk zaferini Awaza’da alırken; erkekler kategorisinde Cyril Moussilmani, kaydettiği başarılı etaplarla birinciliğe adını yazdırdı.

 

22 ülkeden en iyi 71 windsurf’çünün katılım gösterdiği şampiyonanın finalinde Delphine Cousin yıla iyi bir başlangıç yaparak birincilik ödülünü kazandı. Valerie Ghibaudo  yarışlardaki inanılmaz hızıyla ikincilik kürsüsündeki yerini aldı. Geçtiğimiz yıl yarışları yedinci olarak tamamlayan Türk sporcu Lena Erdil ise rüzgara karşı hızlı hamleleriyle üçüncülük ödülünü almaya hak kazandı.

 

Erkekler kategorisinde Cyril Moussilmani tur lideri olarak zaferini taçlandırdı. Pierre Mortefon ikinciliği elde ederken; Matteo Iachino yılın Awaza’da üçüncülük ödülünü aldı. PWA World Turu’nun bir sonraki organizasyonu 14-20 temmuz tarihleri arasında Gran Canaria’da gerçekleşecek.

 

Awaza Bölgesi’nin ilk marinası; Yelken Yat Kulübü

 

Hazar Denizi kıyısında yer alan Yelken Yat Kulübü, 1 kilometrelik sahiliyle Awaza Bölgesi’nin ilk marinası olma özelliğini taşıyor. Ziyaretçilerinin her türlü  ihtiyacına uygun, keyif dolu mekanlarla aralıksız eğlence ve spor imkanı sunan Yelken Yat Kulübü’nde yelken ve yatların yararlanabileceği pek çok hizmetin yanı sıra ziyaretçileri için açık spor alanları ve motorlu su sporları imkanları da bulunuyor. Lüks konaklama ve yaşam alanlarıyla ziyaretçilerine keyifli bir alan sunan Yelken Yat Kulübü, Türkmenistan’ın turizm merkezi Awaza bölgesinin en kapsamlı ve en konforlu tesisi olma özelliğini taşıyor. 

Tüm Haberler