English Rusça
Polimeks Ailesinin Son Eseri "Polifoni"
Polimeks Ailesinin Son Eseri Polimeks Ailesinin Son Eseri Polimeks Ailesinin Son Eseri

Polimeks Ailesinin Son Eseri "Polifoni"

Beş ülkede 16 bin çalışanıyla bir inşaat devinden öte kocaman bir aile kimliğine de sahip olan Polimeks, 18 yıldır gerçekleştirdiği projeleri göz alıcı bir sunuma dönüştürerek dünyayla paylaştı. “Polifoni” isimli video klip tarzındaki sunumda başrolü, bütün çalışmalarında insan unsurunu daima ön planda tutan Polimeks İnşaat’ın bu felsefesine uygun olarak çalışanlar üstleniyor. Şirketin farklı şehirlerdeki farklı departmanlarında ve her seviyedeki çalışanlarının yer aldığı “Polifoni”, insanlığın ortak dili olan müzik aracılığıyla farklı kökenlerden çok sayıda sesin ortaya koyduğu uyumlu birlikteliği yansıtıyor.

 

Bir şirketin felsefesini ve projelerini anlatmak için çalışanlarıyla müziği buluşturduğu böylesi bir eserin dünyada bir benzeri daha yok. Tam adı “Polifoni: Farklı Kökenlerden Çok Sayıda Sesin Uyumlu Birlikteliği” olan 10 dakika 30 saniyelik video klibin kendisi gibi oluşum süreci de son derece profesyonel bir yol izledi. Kemal Seçkin ve Cumhur Avcil tarafından hayata geçirilen bu proje için; Önce Polimeks'in İstanbul ile Aşkabat ofislerinde mobil ses stüdyoları kuruldu ve ses kayıtları bu stüdyolarda gerçekleştirildi. Ardından yine İstanbul ile Aşkabat’ın farklı noktalarını ve Polimeks’in imzasını attığı projeleri de kapsayan çok sayıda video çekimi yapıldı. En sonunda da çok özenli bir çalışmayla kurgu ve montaj işleri yapılarak video sunuma hazır hale getirildi.

 

Gönüllü sanatçıların doğa ve doğal yaşam alanlarının korunması için yaptığı “Doğa İçin Çal”dan esinlenerek hazırlanan ve tam 60 Polimeks çalışanının yer aldığı “Polifoni”nin müzik seçimi de çok anlamlı. Türk müzik kültürünün dünyadaki bütün Türkleri buluşturan küresel kavşak noktası olan türküler! Video klipte yer alanlar kadar izleyenlerin de katılmaktan kendini alamadığı "Kızılcıklar Oldu mu?”, “Yüksek Yüksek Tepelere” ve “Evlerinde Lambaları Yanıyor" isimli türküler bunlar.

 

İlk gösterimi Polimeks'in Aşkabat ve İstanbul'da düzenlediği yılbaşı balolarında gerçekleştirilen “Polifoni” yönetim ve çalışanlardan tam not aldı. Bu heyecanı Sosyal medyanın olanaklarını kullanarak devam ettiren Polimeks, bu doğrultuda klibi Youtube’da da yayınladı. Binlerce kişi tarafından izlenen “Polifoni”, izleyenlerin yüzde 99,9’undan “Like” almayı başardı.

 

Tabii işin içinde sosyal medya olunca, bireylerin düşüncelerini ve eleştirilerini özgürce açıkladıkları yorumlarından söz etmemek olmaz. İşte bu yorumlardan mutlaka paylaşmak istediğimiz birkaçı:

 

“Herkesin ellerine sağlık, Polimeks’in sanatsal ruhunu ve ne kadar büyük bir aile olduğunu ön plana çıkarmışsınız. Gurur duyduk.”

“Çok başarılı bir çalışma, ellerinize yüreğinize sağlık, sizler gibi aydın insanlarla yürüyeceğimiz daha çok yolumuz var. Tebrikler…”

“Türkiye'de sosyal yönüyle de örnek çalışmalar yapan kuruluşlar görmek ayrı bir gururlandırıyor.”

“Yaşamını müzik üzerinden idame ettirmeyen değişik meslek gruplarından insanların ahenk ve yaratıcılığı her türlü takdire değer.”

“Elinize emeğinize sağlık, inşaat firması mı konservatuar mı bilemedim.”

“Çok güzel bir derleme olmuş. Tüm emeği geçen insanları tek tek tebrik ediyorum. Özellikle Murat Tatov - Gözde Kızılkan ses uyumunun gerçekten harikulade bir şekilde aradan sıyrıldığını özellikle belirtmek istedim. Herkese selam ve saygılar olsun...”

“Herkesin ellerine sağlık, Polimeks’in sanatsal ruhunu ve ne kadar büyük bir aile olduğunu ön plana çıkarmışsınız. Gurur duyduk.”

Tüm Haberler